Osztrák autó, magyar rendszám

2014. 04. 15., k - 13:07
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Veszprémi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya rendelt el nyomozást egyedi azonosító jel meghamisítása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 44 éves hajmáskéri lakos ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint K. T. 2013. december 9-én 17 óra körüli időben a 8-as főúton közlekedett személygépkocsijával, ahol a rendőrjárőr igazoltatta. Az ellenőrzésnél kiderült, hogy a jármű alvázszáma a járműnyilvántartásban nem szerepel, illetve hogy a gépjármű forgalmi rendszáma egy másik személygépkocsira lett kiadva.

A nyomozás során kiderült, hogy K. T. korábban vásárolt egy gépjárművet, amelyet idővel vashulladékként adott tovább, azonban a rendszámot megtartotta. Később a férfi Ausztriában vásárolt egy ugyanolyan típusú gépkocsit és azt a meglévő magyar rendszámmal használta.

A Veszprémi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya a nyomozást a napokban befejezte az ügy iratait vádemelési javaslattal a Veszprémi Járási Ügyészségnek küldte meg.

 

 


Kapcsolódó oldalak