Polgárőrök érték tetten a betörőket

2015. 11. 25., sze - 08:40
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A szécsényi nyomozók vádemelési javaslattal fejezték be az eljárást a 38 éves és a 49 éves pilinyi férfiak ellen.

A Szécsényi Rendőrkapitányság Vizsgálati Alosztálya lopás kísérlete vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást O.Z. 38 éves és J. T. 49 éves pilinyi lakosok ellen.

A nyomozás adatai alapján a két férfi 2015. október 1-jén 17 óra 15 perc körüli időben egy ideiglenesen lakatlan pilinyi családi házba kísérelt meg bejutni, az ajtót rugdosták. Cselekményük közben a helyi polgárőrök tetten érték és a járőrök kiérkezéséig a helyszínen visszatartották őket. A rendőrök a két férfit elfogták, a rendőrkapitányság épületébe előállították és lopás vétség kísérlete elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A hatóság a J. T. és O. Z. ellen folyamatban lévő eljárást a napokban befejezte és az ügy iratait vádemelés javaslatával továbbította a Balassagyarmati Járási Ügyészségre.

 


Kapcsolódó oldalak