Vádemelési javaslattal zárták le a nyomozást
Salgótarjáni üzletekből és benzinkútról loptak a fiatalok.
A Salgótarjáni Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya lopás vétség elkövetése miatt folytatott eljárást két 17 éves salgótarjáni fiú ellen.
A fiatalok megalapozottan gyanúsíthatóak azzal, hogy 2012. november 13-án a délutáni órákban egy salgótarjáni ruházati boltból nadrágot és pólót tulajdonítottak el, majd másnap egy élelmiszerboltból távoztak egy hajhabbal fizetés nélkül.
A rendőrök a beszerzett adatok alapján megállapították, hogy ezt követően az egyikük 2012. november 16-án a délutáni órákban egy Salgótarjánban lévő üzletben a pénztárnál elhelyezett állványról rágót, majd 2012. november 18-án a délutáni órákban egy salgótarjáni benzinkúton a bejárat mellett elhelyezett állványról motorolajat lopott el.
A két fiút a rendőrkapitányságra előállították és lopás vétség elkövetése miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A Salgótarjáni Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a nyomozást befejezte és az iratokat vádemelési javaslattal adta át az ügyészség részére.