Vádemelést javasoltak a csaló ellen
Egy férfit és egy nőt tévesztett meg a 26 éves pitvarosi lakos, aki ellen vádemelés javaslatával fejezték be az eljárást a rétsági rendőrök.
A Rétsági Rendőrkapitányság két rendbeli csalás vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást K. István 26 éves pitvarosi lakos ellen.
A nyomozás adatai szerint a férfi 2016 januárjában - magát más személynek kiadva - telefonon kérte a rétsági sértettet, hogy egy korábban általa vásárolt nagy értékű karórát ingyenes szervízelésre küldjön meg. Az óra átvételét követően nem állt szándékában megjavítani, hanem azt - magát üzletkötőnek kiadva - egy nőnek értékesítette, akitől jogosulatlanul továbbiakban eladásra kínált gyógyszerek ellenértékét, valamint útiköltség térítést is átvett.
A hatóság a férfi ellen az eljárást a napokban befejezte és az ügy iratait vádemelési javaslattal a Balassagyarmati Járási Ügyészségnek továbbította.