Zala megyei összesítő
Az elmúlt 24 órában történt.

A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában egy súlyos és két könnyű sérüléssel, valamint hét anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.
Egy nő közlekedett személyautóval a 76-os főúton, Zalaegerszeg irányából Alsónemesapáti felé 2019. szeptember 6-án 17 óra 25 perc körül, amikor az egyik kanyarban a nedves úton megcsúszott, elveszítette uralmát a jármű felett és a szalagkorlátnak csapódott. A balesetben egy utas könnyű sérülést szenvedett.
Felsőaranyod belterületén, az Aranyodi úton – Zalabér irányából Zalaszentgrót felé - közlekedett egy nő 17 óra 50 perc körül, amikor a eddig tisztázatlan körülmények miatt elveszítette uralmát a jármű felett és a vízelvezető árokba csapódott. A balesetben a sofőr könnyű sérülést szenvedett.
A 76-os főúton, Balatonszentgyörgy irányából Sármellék felé közlekedett egy férfi Audi típusú személyautóval 19 óra 27 perckor, amikor kiugrott elé egy szarvasbika és elütötte. A balesetben a sofőr súlyos sérülést szenvedett.
A szolgálatban lévő állomány egy személyt fogott el, akit bűncselekmény elkövetésén értek tettek. A zalai járőrök 12 főt állítottak elő, közülük hetet bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést egy esetben foganatosítottak.
Az alkoholszonda két esetben jelzett pozitív értéket az ellenőrzött járművezetőknél Zala megyében.