Csak a nagyok közül csemegéztünk

2025. 07. 24., cs - 11:47
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Nem fogynak a szándékos szabályszegők Nógrád vármegye közútjairól.

A közvetlen balesetveszéllyel járó jelentős sebességtúllépésekről megjelent posztjaink alatt több olyan kommentet olvastunk, hogy a rendőrök csak ehhez értenek, és csak büntetni tudunk.

Hát nem csak ehhez..., de ez is a munkánk, amit próbálunk jól végezni… a szabályosan közlekedők megóvása, és a közlekedési balesetek elkerülése érdekében.

A gyorshajtás kizárólag a versenyzők munkája és privilégiuma, amelyet ők szigorúan szabályozott körülmények között gyakorolhatnak.

A közúti közlekedést azt teszi biztonságossá, hogy – már Magyarországon is közel száz éve – államilag szabályozott.

Igaz, ezeket a szabályokat (parancsolatokat) nem kőtáblákra vésték, hanem jogalkotók közel évszázados tapasztalatok alapján formálták – és jelenleg is formálják – és vetették/vetik papírra.

Rendőrre és forgalomellenőrzésre mindaddig szükség lesz, amíg lesznek a szabályokat semmibe vevő emberek.

A büntetés egy szankció azért, amit az együttélési szabályok (ilyen a KRESZ is) megszegőivel szemben az ellenőrzéssel államilag megbízott szervezet alkalmazhat.

A cél a visszatartás, az újabb jogsértéstől való eltántorítás, a megelőzés, annak érdekében, hogy minden közlekedő biztonságban érezhesse magát.

A szabályszegőkkel szemben alkalmazható szankciós rendszer fokozatosságában a figyelmeztetés nem vált be, és az elrettentés sem volt hatékony, így maradt a büntetés…

Biztosan eljön az az idő, amikor a gépek bonyolult programok és kódok segítségével – uralva az életünket – úgy közlekednek majd (és szállítanak minket és az árukat), hogy nem lesznek közlekedési balesetek, de amíg csak egy ember megsérül vagy meghal, addig kell a közlekedési rendőrök munkája.

A salgótarjáni járásban folytatott sebességmérések indokoltságát a július 22-én rögzített több mint száz gyorshajtó bizonyítja, amelyek közül csak azokat emeltük ki, amelyek lakott területen belül több, mint 90 km/h sebességgel fényképeztek le munkatársaink.

Tanulságos!

Hát akkor mi szégyelljük magunkat, mert a munkánkat végezzük?

…hogy mindenki hazaérjen!


Kapcsolódó oldalak