Lecserélték a rendszámot
A rendőrök Mosonmagyaróvár térségében közúti ellenőrzésen igazoltatták a hamis rendszámmal közlekedő autóst és kamionost.
A lébényi autópálya járőrei 2014. október 8-án 9 óra 40 perckor a sztráda Győr megyei szakaszán, a mosoni kamionparkolóban ellenőrizték a magyar forgalmi rendszámú járműszerelvényt és vezetőjét. Az egyenruhások megállapították, hogy a teherjármű pótkocsijának vázszáma a forgalmi engedélyben szereplő vázszámmal nem egyezik. A pécsi telephelyű kft. alkalmazásában gépkocsivezetőként dolgozó 52 éves bakonyai férfit a rendőrök egyedi azonosító jel meghamisítása bűntett elkövetésének gyanúja miatt a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállították, a rendszámtáblát lefoglalták.
A mosonmagyaróvári járőrök Arak település külterületén 2014. október 8-án 14 óra 10 perckor közúti ellenőrzésen igazoltatták az osztrák honosságú Honda gépkocsit. Az intézkedők az adatok ellenőrzésekor megállapították, hogy az autón lévő forgalmi rendszám nem egyezik a forgalmi engedélyben szereplő rendszámmal. A rendőrök a rendszámtáblákat lefoglalták és a sofőrt előállították. A gépkocsivezető beismerte, hogy az Ausztriából behozott járművet műszaki vizsgára akarta vinni, s hogy közlekedni tudjon vele egy forgalomból kivont másik autóhoz tartozó osztrák forgalmi rendszámot szerelt rá. A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság a 47 éves máriakálnoki férfi ellen egyedi azonosító jel meghamisítása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja az eljárást.