Nem érzi magát felelősnek

2026. 03. 14., szo - 07:00
Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Fejtetőre állt autójával egy 30 éves zalakomári férfi, aki jogosítvány nélkül, erősen ittas állapotban ült volán mögé. Csodával határos módon sérülés nélkül úszta meg a balesetet. A rendőrök őrizetbe vették.

Március 12-én 23 óra 50 perckor a 7-es főúton, Nagyrécse irányából Nagykanizsa felé közlekedett autóval egy 30 éves férfi. Egy enyhe kanyarban jobbra letért az útpadkára, majd visszarántotta a kormányt és a bal oldalon, az árkon keresztül fák közé csapódott, ahol a jármű fejtetőre állt. A sofőr karcolások nélkül úszta meg a balesetet.

A rendőrök szondát alkalmaztak, ami igazolta az alkoholfogyasztást. Az is kiderült, hogy a férfinak nincs jogosítványa és az autó iratai sincsenek rendben. A sofőr nem tudta elmondani, hogy mi történt, a baleset okozásáért pedig nem érezte magát felelősnek.

Az egyenruhások a férfit előállították a rendőrkapitányságra, ahol járművezetés ittas állapotban vétség miatt kihallgatták, engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt őrizetbe vették.

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiemelten felhívja a figyelmet a zéró toleranciára, mely az alkoholfogyasztás teljes tilalmát jelenti a gépjárművek vezetői részére.

Az ittas és a bódítószer hatása alatt történő járművezetés negatívan hat a közlekedés biztonságára és a vezetés minőségére. Szeszes ital fogyasztás hatására növekszik az észlelési idő, tompulnak a reflexek. További jelentős kockázatot jelent, amikor az ittas vezetők a megengedett sebességet is túllépik.

Az a járművezető, aki alkoholfogyasztást követően volán mögé ül, saját és mások életét is fokozott veszélynek teszi ki.

…hogy mindenki hazaérjen!


Kapcsolódó oldalak