Nem tudott megállni a vasúti átjáró előtt

2019. 04. 11., cs - 09:39
Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A 63 éves férfi túl gyorsan ment a havas úton, ezért hiába fékezett, egy vonat elé csúszott személyautójával. A debreceni rendőrök befejezték a beleset körülményeinek vizsgálatát.

A Debreceni Rendőrkapitányság az autó sofőrjével szemben vasúti közlekedés biztonsága elleni vétség elkövetésnek megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást.

A rendőrségre 2018. december 18-án 14 óra körül érkezett bejelentés arról, hogy Hajdúsámsonban, a Garai utcában egy gépkocsi összeütközött egy vonattal. A rendőrök a helyszínre mentek és adatgyűjtést végeztek. A balesetben senki nem sérült meg, azonban a személyautó vezetőjét gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök. A nyomozás adatai szerint a hajdúdorogi férfi nem megfelelően választotta meg járműve sebességét, így amikor látta, hogy közeledik a vonat, hiába fékezett, az autó megcsúszott és a vasúti síneken állt meg. A 60 éves gépkocsivezető elismerte felelősségét a baleset okozásáért.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratokat átadták az ügyészségnek.


Hírfolyam

 

Unokázós banda

Idős embereket átverő csoportra csaptak le a budapesti nyomozók.

 

Pár óra alatt elfogták

A berettyóújfalui nyomozók előállítottak egy 33 éves komádi férfit, aki a gyanú szerint egy horgásztó melletti büféből lopott.

 

Megszereztem, megszereztem!

Nem sokáig örülhetett a könnyen szerzett mobiltelefonnak egy karcagi fiatal. A rendőrök elfogták, és őrizetbe vették.

 

Közös felelősségünk a gyermekek védelme

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrök továbbra is kiemelt figyelmet fordítanak a gyermekek védelmére, különös tekintettel a kábítószer-használat megelőzésére.

 

Beszámolt a rendőrfőkapitány

Dr. Szijártó István r. dandártábornok beszámolóját a vármegyei önkormányzat közgyűlése egyhangúlag elfogadta.

 

Az életét kockáztatta

Egy 18 éves fiú életét mentette meg Noé Attila r. törzszászlós, a Bonyhádi Rendőrkapitányság baleseti helyszínelője.