Rendőri felvezetéssel a nyíregyházi szülészetig

2022. 06. 15., sze - 13:21
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendkívülinek mondható kórházba érkezés után egészségesen megszületett Angelika.

Műszaki hiba miatt tartott zárva a Nyíregyháza, Tokaji úti vasúti átjárót biztosító sorompó 2022. június 13-án éjszaka. Néhány autó torlódott fel, utasaik türelmesen vártak arra, hogy az út szabaddá váljon. Kollégáink Tóth Krisztián r. törzsőrmester és Szarvas Viktor c. r. törzsőrmester a helyszínen tájékoztatták a járművezetőket, hogy milyen alternatív útvonalat vehetnek igénybe, amikor egyikük a segítségüket kérte.

Az autóban egy sárospataki házaspár utazott, a Nyíregyházi Jósa András Oktatókórházba tartottak, hogy a feleség életet adjon második gyermeküknek, amikor várakozni kényszerültek. A férj arra kérte kollégáinkat, hogy segítsenek nekik mielőbb kórházba jutni, mert várandós feleségének erős szülési fájdalmai vannak, már a magzatvíz is elfolyt.

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság munkatársai nem tétováztak, engedélyt kértek megkülönböztető fény- és hangjelzés használatára, és egy biztonságos, alternatív útvonalon szolgálati gépkocsijukkal a kórház szülészeti épületéig felvezették a házaspár autóját.

Három órával a rendkívülinek mondható kórházba érkezés után egészségesen, 3100 grammal megszületett Angelika.

A törzsőrmesterek meglátogatták a kórházban az édesanyát és újszülöttjét, és egy virágcsokorral köszöntötték őket.  

 


Hírfolyam

 

Ki látta a balesetet?

A székesfehérvári rendőrök további tanúk jelentkezését várják egy közlekedési bűncselekmény körülményeinek tisztázása érdekében.

 

Gyermekeket szállított az ittas buszsofőr

A Tompa Közúti Határátkelőhelyen bukott le az a férfi, aki nem csak saját életét tette kockára azzal, hogy ittasan ült a volán mögé, hanem másik 28 emberét.

 

Lopás miatt keressük

A hódmezővásárhelyi rendőrök az állampolgárok segítségét kérik egy férfi azonosításában, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy laptopot lopott.