Sérült hattyút mentettek ki a sodródó folyóból Tiszapüspökinél

2020. 08. 30., v - 07:55
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Vízirendőr és természetvédelmi őr emelte ki a madarat.

A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság beosztottja 2020. augusztus 29-én, a délutáni órákban a Tisza folyón látott el vízi járőrszolgálatot, amikor bejelentést kapott arról, hogy egy sérültnek látszó hattyú sodródik a folyón.

A helyszínre érkezve észlelte, hogy a hattyú valóban a folyóban sodródik, és láthatóan röpképtelen. A Hortobágyi Nemzeti Park természetvédelmi őrének segítségével a sérült madarat a szolgálati hajóba emelték, majd intézkedtek a sérült állat madárkórházba történő szállításáról.

 


Hírfolyam

 

Fokozott ellenőrzés Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a vármegye teljes területére.

 

Nem mindennapi muffin

A győri rendőrök vélhetően marihuánát tartalmazó süteményt találtak és foglaltak le egy 31 éves helyi férfi lakásán.

 

Kiskorútól rabolt

Egy gátlástalan felnőtt egy fiú mobiltelefonját vette el. Nem jutott messzire, az újszászi rendőrök elfogták és őrizetbe vették.

 

Naprakészen

Kábítószerrel kapcsolatos képzést tartott a BRFK Bűnmegelőzési Osztály a FÖRI munkatársainak.