8 millió forintot vettek le a banki csalók a sértett számlájáról
Egy hazai nagybank nevében, gyanús tranzakcióra hivatkozva károsítottak meg egy nőt.
Csalásnak esett áldozatául egy Balaton-parti településen élő nő, akit telefonon hívtak fel azzal az indokkal, hogy számláján gyanús tranzakciót észleltek, szükséges annak ellenőrzése.
A gyanútlan áldozat az iránymutatás szerint belépett netbankjába, majd telepített egy alkalmazást, melyre szintén a hívó kérte. Így fértek hozzá a banki adataihoz, és utaltak el a számlájáról 8 millió forintot.
Kérjük, ha hasonló hívást, vagy értesítést kap, járjon el körültekintően, nézzen utána, hogy valóban a bankjából keresték-e, helytálló-e az értesítés és annak tartalma. Gyanakodjon a magyartalan megfogalmazások esetében is. Idegen helyről érkező értesítéseknek, hívásoknak ne tegyen eleget, és főként ne használjon ismeretlen linkeket, a bankkártyája adatait pedig ne adja ki és sehova ne is küldje el!
Amennyiben felmerül a gyanú, hogy csalással próbálkoztak Önnél, mielőbb értesítse a rendőrséget az ingyenesen hívható 112-es segélyhívó számon! A rendőrség munkáját segíti vele, ha az értesítés, vagy telefonhívás esetén annak számát, idejét és egyéb paraméterét is meg tudja adni!
További hasznos információkat a www.kiberpajzs.hu oldalon találhat!