Nem érkezett meg a kedvező áron kínált telefon

2025. 02. 07., p - 09:07
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Legyen elővigyázatos az online vásárlás során is!

Egy fiatal pápai nő egy internetes oldalon rábukkant egy roppant kedvező áron, közel ötvenezer forintért kínált iPhone telefonra. Miután felvette a kapcsolatot hirdetővel, és egyeztette a vásárlás részleteit, elutalta a vételárat.

A terméket azonban nem kapta meg, az eladó pedig elérhetetlenné vált, majd le is tiltotta őt az online felületről.

Kérjük, legyen óvatos! Egy profil mögött akár csaló is lehet. Mindig biztonságos, ismert és jó értékelésű ű webáruházakból vagy eladóktól vásároljon!

Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

 


Hírfolyam

 

Díjkitűzés visszavonása

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője visszavonja a 16050/2971/2013.ált. számú eljárásban tett díjkitűzést.

 

Lejárnak a pontjai

Az elkövető egy telefontársaság nevében küldött üzenettel csalt ki pénzt egy miskolci sértettől. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Mátrix Projekt keretében folytatja a küzdelmet az internetes csalók ellen.