Túl drágán kelt el a karkötő

2025. 01. 24., p - 07:28
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A sértettet több mint 1 millió forinttal rövidítették meg a csalók.

Egy 47 éves győri nő a napokban ezüst karkötőjét szerette volna eladni az online piactéren. A hirdetésre rövid idő múlva jelentkezett egy „vevő”, aki a levelezésben történt megegyezést követően a csomagszállítást is elindította. Ezután a szokásos módon megérkezett a csalárd link a gyanútlan asszonyhoz, aki az utasításokat követve megadta a bankkártyája összes adatát. Ettől kezdve már nem volt megállás, előbb a sértett megtakarítási számlájáról került át a pénze a folyószámlájára, majd a napi limitet felemelve három alkalommal összesen több mint 1 millió forinttal rövidítették meg a jóhiszemű eladót.

Kérjük, az áldozattá válás megelőzése érdekében fogadja meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:

Legyen tisztában azzal, hogy eladóként Ön pénzt csak fogad pénzt, nem küld! Utalás fogadásához elegendő megadni a bankszámlaszámot és a tulajdonos nevét. Kizárólag belföldi forintátutalások esetében már arra is van lehetőség, hogy úgynevezett másodlagos azonosítót, például az e-mail-címünket használjuk a pénzfogadáshoz. Amennyiben eladás során a bakkártyaadatait kérik, egészen biztosan csalókkal van dolga. A megadott információk birtokában hozzáférhetnek a számláján lévő pénzhez.

Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a www.kiberpajzs.hu/ oldalán talál.


Kapcsolódó oldalak