A Polgár család végzett az élen

2016. 06. 20., h - 11:41
Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A területi fordulóban a tizennégy helyi család között, az országos döntőn pedig a húsz résztvevő család között voltak a legeredményesebbek és állhattak fel a dobogó legfelső fokára.

A „Közlekedik a család” elnevezésű verseny országos döntőjét több helyszínen – köztük Budapesten, Budaörsön, Zsámbékon, Esztergomban és Visegrádon – rendezte meg az ORFK Országos Baleset-megelőzési Bizottsága 2016. június 19-én.

A megmérettetés során közlekedésbiztonsággal összefüggő feladatok megoldásában kellett helyt állniuk a versenyzőknek elméletben és gyakorlatban egyaránt.

A Polgár család már szinte otthonosan érezhette magát a vetélkedőn, hiszen ez volt a harmadik alkalom, hogy a megye legjobbjaiként megmutathatták azt is, hogy országos szinten mire képesek. A korábbi években is büszkén térhettek haza a versenyekről, hiszen 2014-ben harmadikként, 2015-ben pedig ötödik helyen zárták az országos döntőt.

Rendhagyó volt az idei év annyiban, hogy az egyes versenyszámok és versenyhelyszínek között a családoknak egy, az induláskor kapott személygépkocsival saját maguknak kellett megoldaniuk a közlekedést. Így a Polgár család közel kétszáz kilométert tett meg a rajt és a célba érkezés között.

A család számára – elmondásuk szerint – az egyik legizgalmasabb és legjobban sikerült feladat az elsősegélynyújtás volt, amelynek során egy váratlan baleseti helyzetet kellett megoldaniuk a visegrádi helyszínen.

A Főkapitányság gratulál a családnak a szép eredményhez!