Dupla arany, meg egy ezüst

2023. 04. 25., k - 10:22
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Tolna vármegyei rendőrök egyéniben és csapatban is a dobogó legfelső fokára állhattak a BM Országos Terepfutó Bajnokságon.

Az Eger melletti Felsőtárkányban szervezte meg a napokban a Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Belügyminisztérium alárendeltségében szolgáló szervezetek munkatársai számára a BM Országos Terepfutó Bajnokságot.  A 40 és 49 év közötti korosztályban a 67 induló között három Tolna vármegyei rendőr is volt. Kovács Krisztián r. hadnagy, a Szekszárdi Rendőrkapitányság szolgálatparancsnoka, Noé Attila r. törzszászlós a Bonyhádi Rendőrkapitányság baleseti helyszínelője és Mészáros Zoltán r. törzszászlós a Paksi Rendőrkapitányság bűnügyi technikusa. A két rutinos futó, Krisztián és Attila nem bízták a véletlenre a versengést, mert már a verseny elején az élre álltak. Összesen 3,2 kilométert kellett futniuk hegyen-völgyön át.

kép

Az utolsó egy kilométeren két kollégánk már csak egymással harcolt a győzelemért. Az idei évben a tolnaiak csatáját Kovács Krisztián nyerte, mögötte magabiztosan Noé Attila másodikként - mindössze 9 másodperccel lemaradva - lépte át a célvonalat. Mészáros Zoltán kollégánk remek teljesítménnyel a 19. helyen ért célba. A Tolna vármegyei csapat, a három nagyszerű futónk összteljesítménye alapján, csapatban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.