Iskolaőri képzés és tanévértékelés Szekszárdon

2026. 06. 23., k - 07:36
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A 2025–2026-os tanév tapasztalatait értékelték a Tolna megyében szolgáló iskolaőrök azon a szakmai képzésen, amelynek Szekszárd adott otthont.

A rendezvényt a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya szervezte június 22-én annak érdekében, hogy a résztvevők összegezzék az elmúlt időszak tapasztalatait, valamint kijelöljék a következő tanév legfontosabb feladatait és célkitűzéseit.

A képzésen 19 iskolaőr és négy helyi koordinátor vett részt. A megjelenteket Orsós Zoltán r. őrnagy, területi iskolaőri koordinátor köszöntötte. Beszédében kiemelte az iskolaőrök szerepét a biztonságos iskolai környezet fenntartásában, valamint a diákok és az oktatási intézmények mindennapjainak támogatásában, és megköszönte eddigi munkájukat.

A résztvevők áttekintették a tanév legfontosabb eseményeit és tapasztalatait. A tanácskozás lehetőséget biztosított arra is, hogy az iskolaőrök és a koordinátorok megosszák egymással a szolgálat során szerzett gyakorlati ismereteiket, valamint közösen fogalmazzák meg a következő tanév kiemelt feladatait.

A szakmai egyeztetés mellett délután intézkedéstaktikai oktatáson vettek részt. A foglalkozás célja az volt, hogy erősítse a közösséghez tartozás érzését, valamint hozzájáruljon a szolgálatot ellátók szakmai önazonosságának és együttműködésének további fejlesztéséhez.

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiemelt figyelmet fordít arra, hogy az iskolaőrök folyamatos szakmai támogatást kapjanak, hiszen munkájuk jelentős szerepet játszik a tanulók biztonságérzetének növelésében, a konfliktusok megelőzésében, valamint a nyugodt és kiegyensúlyozott iskolai légkör megteremtésében.


Kapcsolódó oldalak