Polgárőr évértékelő Győrben
A polgárőrség a rendőrség stratégiai partnere.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség 2015. március 6-án tartotta évértékelő értekezletét a győri Kormányhivatal épületében.
A polgárőrség közbiztonsági érték, kezdte beszámolóját Csaplár Zoltán megyei elnök, aki a későbbiekben ismertette a polgárőrök elmúlt évi áldozatos tevékenységét és értékelte a szervezet által végrehajtott feladatokat. Az Országos Polgárőr Szövetség elnökségi tagja, Horváth Róbert kihangsúlyozta, hogy a polgárőrség stratégiai partnere a Rendőrségnek. Elmondta, hogy az OPSZ az „önkéntesek” szolgálati megjelenésen, formaruháján túl előtérbe helyezte az elméleti és szakmai képzéseket, melyekre a jövőben nagy hangsúlyt fektetnek.
A társszervek részéről elsőként Németh Lajos r. ezredes, megyei főkapitány-helyettes köszönte meg a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság nevében az elmúlt évi együttműködést. A közös szolgálatokat és a végrehajtott feladatokat értékelte valamint gratulált az elért célkitűzésekhez. Bejelentette, hogy a megyei rendőrfőkapitány, Csizmadia Gábor r. dandártábornok a Megyei Polgárőr Szövetség részére egy Opel típusú gépjárművet adott át.
A rendezvényen a felek kiválónak és példaértékűnek ítélték meg az együttműködést.