Regionális iskolaőr-koordinátori értekezlet

2023. 07. 06., cs - 08:46
Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Három vármegye szakemberei értékelték régiós szinten a tanévet.

Az iskolai tanévet értékelő regionális iskolaőr-koordinátori értekezletet 2023. július 5-én Somogy, Tolna és Baranya vármegye részvételével tarották meg Pécsett.

A rendezvényt dr. Harmati Béla r. ezredes, a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettese nyitotta meg, aki kiemelte, hogy az iskolaőr-koordinátorok folyamatos egyeztetése, tapasztalatcseréje fontos szerepet játszik a tevékenység magas szintű ellátásában.

Az értekezleten Gubinyi Attila r. alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Iskolapartnerségi Osztály vezetője megköszönte az iskolaőrök munkáját és a koordinátorok kiemelt tevékenységét.

A régióhoz tartozó vármegyék helyi koordinátorai beszámoltak az elmúlt tanévben végzett iskolaőri tevékenységükről, valamint bemutatták a témához kapcsolódó helyi sajátosságokat. Az értekezleten a kötetlen beszélgetés lehetőséget biztosított a megjelentek részére, hogy az iskolaőr tevékenységgel kapcsolatban felmerülő kérdésekre választ kapjanak, illetve, hogy az elmúlt tanévben tapasztaltakat megosszák egymással.


Hírfolyam

 

Fokozott ellenőrzés

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére.

 

Vissza az életbe

A nagykanizsai járőr jó helyzetfelismerésének és az újraélesztési technikák szakszerű alkalmazásának is köszönhető, hogy még mindig családja körében lehet egy férfi.

 

Pozitív lett a droggyorsteszt

Két férfi közlekedési ellenőrzés során bukott le Debrecenben. A rendőröknek hamar egyértelművé vált, hogy a fiatalok tiltott szert fogyaszthattak, erről az orrukon lévő kék por is árulkodott.