Bűnmegelőzési tábor Salgótarjánban
Véget ért az idén második alkalommal megrendezett Nógrád megyei bűnmegelőzési tábor.

A Belügyminisztérium Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával megvalósuló "A biztonság kedvéért ..." című projekthez kapcsolódó programsorozat részeként - 30 gyermek részvételével - a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság és a Szécsényi Rendőrkapitányság szervezte meg az idei év második bűnmegelőzési táborát Salgótarjánban.
A Tarjáni Gyermektáborban a napokban az általános iskolások csapatépítő tréningen, éjszakai akadályversenyen, focibajnokságon, szabadulós akadálypályán és önvédelmi foglalkozáson is részt vehettek.
A bűnmegelőzési szakemberek ez alkalommal is hangsúlyt helyeztek arra, hogy a programokon résztvevő gyerekek ismeretei bővüljenek a bűnmegelőzés terén, továbbá az áldozattá válás megelőzéshez kapcsolódó készségeiket erősítsék, mi több egészségfejlesztéssel kapcsolatos rendezvényre is sor került.
A gyermekek megtekinthették a katasztrófavédelem bemutatóját, és ellátogattak Budapestre, ahol a Parlament épületét és a Csodák Palotáját is megtekintették.
A nyári szünetben a gyermek- és fiatalkorúakra számos veszély leselkedik, ezért a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya prevenciós óvintézkedéseket javasol:
- A szülők gondoskodjanak a gyermekek felügyeletéről, ilyenkor számtalan veszély leselkedhet rájuk!
- Feltétlenül beszéljék meg a fiatalokkal, hogy ha valamilyen baj történne, kihez és hová fordulhatnak segítségért!
- Mindig legyen információjuk a gyermek hollétéről, társaságáról!
- A biztonságos internethasználatra a nyári szünidőben is figyelni kell!
- Ha gyanús személyre figyelnek fel a lakókörnyezetben, jelezzék az esetet a rendőrségnek! Tudatosítani kell a gyermekekben, hogy lehetőleg soha ne álljanak szóba idegenekkel, ne fogadjanak el tőlük semmit!
- Amennyiben a gyermek elmegy otthonról, csak a legszükségesebb dolgok legyenek nála!
- Abban az esetben, ha a kiskorú egyedül megy valahová, ismerje a közlekedési szabályokat és a biztonsági útvonalakat – akár gyalogosan, akár kerékpárral, akár gördeszkával közlekedik!
- Ha a gyermek az utcán veszélyben érzi magát, kérjen hangosan segítségét a járókelőktől, menjen be egy boltba, közintézménybe, szólítson meg egy egyenruhás rendőrt!
A nyári szünidőre bővebb prevenciós tanácsokat a Rendőrség honlapján találnak.
Amennyiben Ön vagy hozzátartozója mégis bűncselekmény áldozatává válik, hívja a 112-es központi segélyhívó számot!