10+1 jótanács

2021. 07. 15., cs - 09:08
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Fogadják meg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság tanácsait!

Ahogy arról korábban hírt adtunk, egy ismeretlen bement egy felújítás alatt lévő lakóházba, ahonnan elektromos kézi szerszámokat, egyéb kerti szerszámokat, ruhaneműt és egy táskából okmányokat tulajdonított el.

Mit tehetünk saját értékeink biztonsága és a károk enyhítésének érdekében? A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei vagyonvédelmi tanácsokkal kívánják segíteni a kérdés megválaszolását.

  1. Beköltözés előtti, (hosszabb ideig) felújítás alatt álló, és ez idő alatt lakatlan ingatlan esetén célszerű annak napi szintű személyes ellenőrzése, a benne található, felújítást segítő értékek (pl. kéziszerszámok, építkezési alapanyagok) rendszeres dokumentálása. A műszaki cikkek rendszerezését segíti a mellékletben található zsebleltár.
  2. Felújítás alatt álló, felügyelet nélküli ingatlanban ne tároljunk drága szerszámokat, eszközöket, értékeket.
  3. Ha az ingatlan szerszámtárolóval rendelkezik, akkor annak a mechanikai védelméről is gondoskodni kell! Az ablakot célszerű ráccsal ellátni, az ajtót ajánlott biztonsági zárral bezárni.
  4. Amennyiben a szerszámtároló egyszerűbb építmény, nem szabad benne értékesebb szerszámokat és kisgépeket tárolni. Még, ha kényelmetlen is, célszerű ezeket mindig hazavinni.
  5. A hatékony védelemnél nagyon fontos a zárak minősége. A bejárati ajtó legyen több ponton záródó, korszerű zárral felszerelt. Az ajtó anyaga legyen masszív, fém vagy tömör fa. Fontos, hogy a hátsó ajtók, garázsajtók is kellő védelemmel rendelkezzenek. A legjobb ajtó sem véd, ha azt nyitva hagyjuk, vagy a kulcsot a lábtörlő alá tesszük! A szakszerűen felszerelt zár és rácsozat, útját állhatja a rossz szándékkal érkezőnek.
  6. A lakásajtót, és a kertkaput akkor is zárja kulcsra, ha otthon tartózkodik! Így megakadályozza, hogy illetéktelen besurranjon, amíg Ön másik helyiségben foglalatoskodik.
  7. Az ablakokat is megfelelő zárral kell ellátni, az üvegekre célszerű betörésgátló fóliát ragasztani. A nyitva (bukóra) hagyott ablak könnyű prédát kínál a betörőnek! Mindig zárja be az ablakot!
  8. A biztonság növelése céljából használjon elektronikus riasztót. Ezek a komplex biztonsági rendszerek összetett technológiát használnak - mozgásérzékelők, infraérzékelők, nyomásérzékelők, kamerák - így teljeskörű védelmet biztosítanak az épületek számára. Ezek már okostelefonokkal is összehangolhatók, vagy akár távfelügyelet is kérhető hozzájuk, így riasztás esetén a biztonsági szolgálat munkatársai azonnal a helyszínre indulnak. A kameráknak köszönhetően rögzíthetők az események, így az elkövetők is.
  9. Amennyiben huzamosabb ideig van távol a lakásától, úgy gondoskodjon arról, hogy a postaládáját rendszeresen ürítsék, így elkerülhetik, hogy illetéktelenek is tudomást szerezzenek róla, hogy nem tartózkodnak otthon.
  10. Amennyiben azt észlelte, hogy Önhöz betörtek, azonnal értesítse a rendőrséget! Ne változtassa meg a helyszínt, mert az nagymértékben megnehezíti a nyomok rögzítését, és későbbiekben az elkövetők felkutatását!
  11. A nyomozást segítheti, ha a nagyobb értékű ingóságaikról fényképet, és részletes leírást készítenek (tárgy neve, típusa, gyári száma, új ára, vásárlás időpontja, ismertetőjegyei), hiszen egy esetleges betörés során a rendőrségnek érdemleges és használható információval tudnak szolgálni. Használják a galériában található „zsebleltárt”!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Fókuszban a motorosok

A Tatabányai és az Esztergomi Rendőrkapitányság, valamint a Dorogi Rendőrkapitányság munkatársai a balesetek megelőzése érdek-ében ellenőrizték a motorosokat az 1119-es számú úton.

 

Rendőrkézen a tolvajok

Három csanádpalotai fiatal orvosi marihuánát lopott. A rendőrök elfogták és előállították őket.