Iskolába mentek, szülőkhöz szóltak
A bűnmegelőzési szakemberek a látrányi, karádi, fonyódi, és lengyeltóti általános iskolákba látogattak.

A fonyódi prevenciós előadók május második hetében több környékbeli tanintézménybe is ellátogattak, hogy a szülői értekezletekhez csatlakozva a kisiskolás szülőknek tartsanak ismeretterjesztő előadást többek között a drogprevenció témakörében.
A program célja, hogy a diákok szülei hiteles és naprakész információkat szerezzenek kábítószerekkel kapcsolatos témában, azok fajtáiról, hatásairól, a drogfogyasztás felismeréséről, és a fiatalkori bűnelkövetővé válás megelőzéséről. Hasznos tanácsokat kaptak továbbá az új generáció gondolkodásmódjával, és az internetes zaklatással kapcsolatban is.
A szakemberek az alábbi tanácsokkal szolgálnak a szülőknek, melyek segítségével a gyerekek elkerülhetik a droghasználatot:
- Egészen kisgyermekkorban el lehet kezdeni a drogról való beszélgetést! Ajánlatos még azelőtt elbeszélgetni a gyerekkel, mielőtt egyáltalán alkalma lenne drogot használni vagy alkoholt fogyasztani. Vizsgálatok szerint ez jóval a gyerekek középiskolába kerülése előtti időszakra esik.
- Állítsunk fel következetes szabályokat! Ne késlekedjünk: a világos és következetes üzenet megelőzheti a droghasználatot. A szó nem minden, fontos a példa is, a gyerek számára a szülő ugyanis szerepmodellként jelenik meg.
- Gyorsan reagáljunk a problémára! Ha a tizenévest drogozáson kapjuk, vagy ha akár csak ennek gyanúja is felmerül, a szakemberek szerint ne várjon a szülő, kérjen segítségét!
- Csak semmi szégyenkezés! Nagyon fontos, hogy szégyenkezés, mellébeszélés vagy túlzott szigorúság nélkül beszéljünk a kérdésről. Az a helyes, ha a szülők a drogproblémát elsősorban egészségügyi kérdésként kezelik.