Te felismernéd az átveréseket?

2024. 03. 28., cs - 10:41
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A digitális világ buktatóiról fiataloknak.

Az utóbbi mintegy tíz évben a fiatalok online térben töltött ideje csaknem megduplázódott, mivel jellemzően az internet segítségével tanulnak, játszanak, kommunikálnak. A számtalan lehetőség mellett az internet világa komoly kockázatot is rejt magában ezen korosztály tagjaira nézve, éppen ezért kulcsfontosságú a hozzáértő felvilágosításon keresztül megfelelő készségekkel való felruházásuk az áldozattá válásuk megelőzése érdekében. 

Az online tudatosság fejlesztése volt a célja annak az interaktív tanórának is, melyet a székesfehérvári Aranybulla Könyvtárban szerveztek a Zentai Úti Általános Iskola mintegy 50 felső tagozatos diákja számára március 26-án. A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési előadói a prevenciós foglalkozáson részletesen is kitértek azokra a bűncselekményekre, melyek leginkább veszélyeztetik az érintett korosztályt, így szó volt az internetes zaklatásról, az adathalászatról és a személyazonosság-lopásról.

Ugyancsak az internet tudatos és felelősségteljes használata volt a téma Dunaújvárosban, a Vasvári Pál Általános Iskolában és a Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikumban és Szakképző Iskolában, ahol csaknem 80 diáknak tartottak előadást a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság prevenciós szakemberei.

Ha te is a neten keresztül tartod a kapcsolatot a barátaiddal, vásárolsz, olvasod a híreket és osztod meg az élményeidet, akkor az alábbiakra mindenképpen figyelj!

  • Kezeld óvatosan azokat, akik a világhálón veszik fel veled a kapcsolatot! Nem tudhatod biztosan, ki van valójában a profil mögött, akivel beszélgetni kezdesz.
  • Gondold meg, mit osztasz meg a közösségi oldalakon! Ami egyszer felkerül (kép, poszt, vélemény), az teljesen sohasem törölhető onnan!
  • Ne tegyél közzé, és ne ossz meg magadról, vagy másról kihívó képet, idegennel pedig semmilyen személyes információt (adatot, képet stb.)!
  • Közösségi média platformokon a magánszféra védelmében használd a láthatósági beállításokat annak érdekében, hogy csak a barátaid láthassák az általad megosztott tartalmakat, vagy létrehozhatsz zárt csoportot, melynek csak a megbízható ismerőseid lehetnek tagjai. 
  • Fogadd el, hogy szüleid biztonsági szűrőt állíthatnak be a gépeden, ezzel felügyelve, korlátozva a nethasználatodat! Ez a te érdekedet szolgálja, használatukkal nagyobb biztonságban lehetsz az online világban.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Eltűnt Orsós János

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik az 51 éves férfi eltűnése kapcsán.

 

Bírósági eljárást is vonhat maga után!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc ittas, illetve egy bódult sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év tizenhatodik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna.

 

Rendőrkézen a betörő

A Veszprémi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vettek egy 49 éves budapesti férfit, és kezdeményezték a letartóztatását.

 

Bűnmegelőzési programok nyugdíjasoknak

A Szolnoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési munkatársai a Mátrix Projekt keretében folyamatosan tartanak előadásokat az online csalások megelőzéséről.