Alkatrészeikre bontották és Ukrajnába vitték

2014. 04. 16., sze - 14:21
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrség 34 nagy értékű lopott gépkocsit azonosított egy nyíregyházi telephelyen.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya 2013. február 27-én lopás bűntett és orgazdaság bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást hat ukrán és két magyar állampolgár ellen. A nyomozás adatai szerint a társaság Ausztriából, Olaszországból és Szlovákiából tulajdonított el nagy értékű gépkocsikat, amelyeket aztán egy nyíregyházi telephelyen szétszereltek és az alkatrészeket Ukrajnában értékesítették. A rendőrség a nyíregyházi telephelyen talált gépkocsi alkatrészek alapján összesen harmincnégy lopott gépkocsit azonosított. Két járművet még útközben az M3-as autópályán igazoltattak a járőrök. Azokról is kiderült, hogy Szlovákiából lopták és szintén Ukrajna volt a célállomás. A nyomozók a nyolc gyanúsítottat őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat. A gyanúsítottak közül öt ukrán állampolgár volt a nyomozás teljes időtartama alatt előzetes letartóztatásban. 

  

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya az ügyben a nyomozást a napokban befejezte és vádemelési javaslattal megküldte a Nyíregyházi Járási Ügyészségnek.


Hírfolyam

 

Nyomozónak adta ki magát

Álrendőrként károsított meg egy kazincbarcikai idős sértettet több mint 800 ezer forinttal egy csaló. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretein belül.

 

Ki látta Szórádi Vivient?

A Veszprémi Rendőrkapitányság munkatársai a lakosság segítségét kérik Szórádi Vivien megtalálása érdekében.

 

Átvették a stafétát

Korábbi akcióinkban már elfogtuk a kiskunhalasi családfőt, aki a gyanú szerint drogot terjesztett a városban. A piaci rést a családtagok töltötték be, most őket is elfogtuk.

 

Biztonság és védelem a digitális térben

A drasztikusan növekvő mértékű online csalások visszaszorítása, a lakosság digitális biztonságának erősítése, a kiberbiztonsági ismeretek bővítése és a tudatos internethasználat fejlesztése volt a célja a július 1-jén, Dunaújvárosban megrendezett Kiber- és Vagyonvédelmi Napnak.