Borítékolható veszteség

2025. 02. 11., k - 12:08
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Egy sajószentpéteri sértett több mint 10 millió forint befektetése és annak hozama hamar köddé vált. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Mátrix Projekt keretein belül folytatja a küzdelmet az internetes csalók ellen.

A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.

Megtörtént eset

Csalás miatt folytat nyomozást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság ismeretlen tettessel szemben. Egy nem létező cég az interneten „tisztességes” befektetést és ezzel párhuzamosan gyors „meggazdagodást” hirdetett. Egy sajószentpéteri férfi január 30-án regisztrált a cég oldalán, majd a pénzügyi álszakemberek felvették leendő ügyfelükkel a kapcsolatot, és arra kérték, hogy az általuk megadott számlaszámra utaljon át 960 000 forintot. Később azzal az indokkal, hogy a befektető több hozamot tudjon elérni, további átutalásra ösztönözték, így a férfi 10 millió forintot fektetett be. Ezek után a cég elérhetetlenné vált. A nyomozás jelenleg is folyik. 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.

Mindig gyanakodjon, ha

  • az a megérzése támad, hogy ez „túl szép, hogy igaz legyen”;
  • gyors megtérülést ígérnek, és biztosítják arról, hogy a befektetés biztonságos;
  • az ajánlat csak korlátozott ideig él, kimaradhat, lemaradhat róla;
  • az ajánlat csak Önnek érhető el, és megkérik, hogy senkinek se szóljon róla!

Pénz átadása vagy befektetése előtt mindig kérjen pénzügyi tanácsot egy független féltől, szakértőtől!

Ha csalás áldozata lett, késedelem nélkül értesítse számlavezető bankját, és tegyen feljelentést a rendőrségen!

További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/


Kapcsolódó oldalak