Üzletszerű csalás
A Szekszárdi Rendőrkapitányság vádemelési javaslattal zárta az ügyet.
A Szekszárdi Rendőrkapitányság nyomozást folytatott közel száz rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó üzletszerű csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 27 éves jászberényi férfi ellen.
Egy várdombi nő tett feljelentést a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, aki kedvező hitelajánlattal tévedésbe ejtette és megkárosította. Az elkövető egy internetes közösségi oldalon kedvező személyi kölcsönt hirdetett. A hirdetés arra is kitért, hogy a személyi kölcsönt a Központi Hitelinformációs Rendszer adóslistáján szereplők is megkaphatják. A sértett felvette a kapcsolatot a hirdetővel, aki 10.000 forint ügyintézői díjat kért a személyi kölcsön folyósítás feltételeként. A nő az összeget elutalta a megadott bankszámlára, de a személyi kölcsönt nem kapta meg, a hirdetővel a kapcsolatot nem tudta felvenni.
A nyomozók azonosították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható férfit, a 27 éves jászberényi H. Ádámot. A nyomozás során további azonos módszerrel elkövetett bűncselekményekre is fény derült, ezért a férfit gyanúsítottként hallgatták ki 97 rendbeli csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A gyanúsított a bűncselekmények elkövetését beismerte, szabadlábon védekezhet.
A Szekszárdi Rendőrkapitányság, Vizsgálati Osztály munkatársai a nyomozást befejezték, az ügy iratait vádemelési javaslattal az illetékes ügyészségnek a napokban átadták.
A rendőrség minden törvény által biztosított eszközt igénybe vesz a bűncselekmények megelőzésére, megakadályozására, az elkövetők felderítésére és elfogására, de fontos, hogy az állampolgárok is tegyenek biztonságuk érdekében.
Az internet minden előnye ellenére alkalmas arra is, hogy a csalók hivatalos szolgáltatásokat színlelve tévedésbe ejtsék a szolgáltatásokat böngésző internetezőket. Kérjük fogadják meg néhány tanácsunkat.
A pénzintézetek minden esetben megvizsgálják ügyfeleik hitelképességét, valamint szerződést kötnek a hitel folyósítását megelőzően. A pénzintézetek, vagy hitelszolgáltatók pontos tájékoztatást adnak szolgáltatásaikról, valamint azok igénybevételének feltételeiről és technikai részleteiről.
A rendőrség kéri, hogy részletes információk, valamint a szolgáltató hiteles azonosítása hiányában se ügyintézési, se folyósítás díj gyanánt ne utaljanak pénzt. A más úton történő kifizetések is kerülendők. Az olyan szolgáltatások, amelyek rendkívül kedvezményes lehetőségeket kínálnak minimális azonosítási eljárással, a hitelképesség vizsgálatát is mellőzve minden esetben további ellenőrzéseket igényelnek, mivel fennáll a kockázata annak, hogy az ügyfél bűncselekmény áldozatává válik. Ne adják meg személyes adataikat idegeneknek, ne küldjenek okmányokról készített másolatokat olyan szolgáltatóknak, akik nem igazolták hitelesen valódiságukat. Bankkártya, vagy más elektronikus fizetőeszköz adatokat is tilos megadni idegeneknek.
Amennyiben bűncselekmény áldozatává válik, kérjük őrizze meg az emaileket, webes beszélgetéseket, sms üzeneteket és hívja a 112-es segélyhívót, vagy tegyen feljelentést a lakhelyéhez tartozó rendőrkapitányságon!