Bűnmegelőzési felügyelet ellenére

2025. 07. 17., cs - 07:30
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A taktaharkányi rendőrök ismételten elfogtak egy drogdílert, akinek az otthonában még két fogyasztót is tetten értek.

A Szerencsi Rendőrkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett miatt nyomoz egy 31 éves tiszalúci férfival szemben. A szerencsi rendőrök július 9-én egy sofőrt állítottak meg a lakása előtt. Az autó átvizsgálása során a járőrök közel egy gramm növényi törmeléket, fehér, por állagú anyagot, digitális mérleget találtak. A lakásban végzett kutatás során majdnem két gramm fehér, kristályos anyagot foglaltak le. Az egyenruhások a garázsban két férfit találtak, akiket kábítószer fogyasztás gyanúja miatt előállítottak a kapitányságra.

A dílerrel szemben egy korábbi kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény miatt az ügyészség bűnmegelőzési felügyeletet rendelt el. A szerencsi nyomozók a 31 éves férfit gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették a bíróság pedig letartóztatta.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy kábítószer, illetve új pszichoaktív anyag fogyasztása esetén szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság, illetve remegés is jelentkezhet! Az arra hajlamos személyeknél a pszichés függőség erőssé, szinte már elviselhetetlenné válhat! Kábítószerek, például kristály fogyasztása hamar erős pszichikai függőséget vált ki a használójából, hosszú távon pedig maradandó egészségkárosodást okoz!

A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk tragikus kimenetelű is lehet!

Kérjük, akinek kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekményekről információja van, tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán, illetve a 112-es segélyhívón.

Az elfogással kapcsolatban készített videó a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rendőrség – https://www.facebook.com/reel/1744293343631859 – Facebook oldalán tekinthető meg.

 


Kapcsolódó oldalak