Ideiglenesen bezáratva
Egy bérelt szálláshelyen terítette a drogot a férfi. Ellene büntetőeljárást indítottak, a szállást pedig három hónapra bezáratták a kőszegi rendőrök.
Ahogy korábban arról beszámoltunk, 2025 júniusában egy nap alatt több helyszínen is intézkedtek a vasi és a kőszegi rendőrök. A kőszegi eljárásban összesen hét fogyasztót és két kereskedőt azonosítottak a nyomozók.
Az egyik 27 éves kőszegi terjesztő ellen 2026 januárjában körözést bocsátott ki a Kőszegi Rendőrkapitányság, majd februárban Fertőszéplakon fogták el a vasi rendőrök. Az akkori tartózkodási helyén kb. 120 gr kábítószergyanús anyagot, a drog porciózásához szükséges eszközöket és mobiltelefont is lefoglaltak a nyomozók. A drogteszt számos hatóanyagra pozitív jelzést mutatott a férfinál. A férfit a nyomozók kábítószer-kereskedelem bűntette és kábítószer birtoklása vétség miatt gyanúsítottként kihallgatták.
Egy másik, 28 éves kőszegi terjesztőt szintén idén februárban állítottak elő a rendőrök, neki is pozitív lett a drogtesztje, és szintén foglaltak le tőle kábítószergyanús anyagot. Kihallgatása során beismerő vallomást tett. Vele szemben kábítószer kereskedelem bűntette és kábítószer birtoklása vétség miatt indult eljárás. A nyomozók megállapították, hogy a férfi 2025 decemberétől egy szálláshely-szolgáltató üzlettől bérelt helyiségben terjesztette a drogot zalai és vasi vevőinek.
A Kőszegi Rendőrkapitányság közigazgatási eljárást indított a szálláshely-szolgáltató üzlettel szemben, amelyet illegális drogkereskedelemre is használtak, és február 23-án a szálláshely ideiglenes bezáratásáról határozott három hónapra.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk tragikus kimenetelű is lehet!
A rendőrség a DELTA Program keretében fokozott figyelmet fordít a kábítószer-kereskedelem felszámolására.
Kérjük, akinek kábítószer-bűncselekményekről van információja, névtelensége megőrzésével tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán vagy a 112-es segélyhívón.