Közúti rutinellenőrzés: számos probléma

2025. 09. 24., sze - 07:14
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A DELTA Program keretében négy kábítószerfogyasztót fogtak el a szolnoki rendőrök, de nem csak a tiltott szerhasználat írható a számlájukra.

Közúti ellenőrzés során intézkedtek egy személygépkocsi vezetőjével a helyi rendőrök Szolnokon, szeptember 21-én délelőtt. A jármű átvizsgálása során egy üvegpipát, illetve az egyik szőnyeg alatt több gramm kábítószergyanús kristályos anyagot, míg a jármű női utasának ruházatában alufóliába csomagolt növényi őrleményt találtak.

A kocsi 21 éves tiszaföldvári sofőrjét, illetve három utasát előállították a Szolnoki Rendőrkapitányságra. Az előzetes vizsgálat alapján a talált kristályos anyag kábítószernek minősül, továbbá mind a négyük kábítószergyorstesztje pozitív eredményt mutatott, nem is tagadták, hogy fogyasztottak valamilyen drogot.

Az már csak mellékszál, hogy a sofőrnek nincs jogosítványa, ezért őrizetbe vették a rendőrök. Az egyik 27 éves öcsödi utas ellen pedig két körözés is érvényben volt egy szabálysértési és egy büntetőügyben.

A kvartett tagjai ellen kábítószer birtoklása vétség gyanúja miatt indult eljárás. A nyomozó hatóság szakértők bevonásával folytatja az eljárást.


Kapcsolódó oldalak