Legfőbb cél a megelőzés!

2025. 05. 19., h - 11:32
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A szakemberek és a diákok egyaránt eredményesnek értékelték a Szertelen Ifjúság elnevezésű prevenciós programsorozatot, melynek záró konferenciájára május 15-én, Székesfehérváron került sor.

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya, az Alba Bástya Családsegítő- és Gyermekjóléti Központ, a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia, a Wichern Alapítvány, az Egészségdokk Drogambulancia közös együttműködésével, továbbá a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum támogatásával megvalósult rendezvénysorozat a függőségek kialakulásának megelőzésére és a személyes felelősségvállalásra fókuszált. A 16 előadásból álló program során 10 iskola, 58 osztályának összesen 1629 tanulója vett részt.  Az előadássorozat szervezési elve az volt, hogy a Székesfehérvári Szakképzési Centrum 9. évfolyamos diákjai naprakész, hiteles információkhoz jussanak a rendőrség munkatársaitól és a mentálhigiénés szakemberektől a függőségek kialakulásának kockázatairól, a tudatmódosító szerek használatának veszélyeiről, illetve a bűnelkövetővé és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeiről.  

A programsorozat folyamán a résztvevő diákoknak lehetőségük volt egy elektronikus kérdőív kitöltésének segítségével, anonim módon feltenni a témával kapcsolatos kérdéseiket, illetve az előadásokkal összefüggő észrevételeiket is, amely lehetőséggel 409-en éltek. A záró konferencián a résztvevők közösen tekintették át ezen kérdőívek eredményeit, továbbá sor került a programban résztvevő mentálhigiénés szakemberek és pedagógusok tapasztalatainak összefoglalására, kiértékelésére is.

A program során Dr. PhD Budavári Árpád r. ezredes, bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes adta át a drogprevenció jegyében meghirdetett „VÁLASZ-UTAK” elnevezésű rajzpályázat, és a „TŐLEM-MAGAMNAK” címre keresztelt irodalmi pályázat díjazott pályamunkáiért járó elismeréseket.

A mentálhigiénés szakemberek és a rendőrség munkatársainak egységes törekvése a legtöbb kihívással teli életszakaszban lévő fiatal generáció kábítószer-használat kitettségének megelőzése illetve csökkentése, éppen ezért folyamatosan zajlik az általános iskolákban tanuló gyermekek felvilágosítása, a következő tanévben pedig folytatódik a 9. évfolyamos diákok drogprevenciós edukációja is. 


Kapcsolódó oldalak