Országjáró roadshow
Az Országos Kármegelőzési Program második állomása Debrecenben volt.

Az Országos Kármegelőzési Program keretében létrehozott „10 perc vagyonunk biztonsága védelmében” elnevezésű rendezvénysorozatnak 2014. október 17-én a Debrecen, Csapó utcai bevásárlóközpont adott otthont.
A lakossági fórumot az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt. szervezte, a rendőrség, polgárőrség, a katasztrófavédelem együttműködésével, valamint a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával.
Az Országos Kármegelőzési Program célja, hogy a partnerszervezetek minél több információt adjanak a lakosság számára ahhoz, hogy felelős döntéseket tudjanak hozni a saját személy- és vagyonbiztonságuk megteremtése, javítása érdekében.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság képviseletében Dr. Juhász Zoltán r. alezredes a Bűnmegelőzési Osztály vezetője, Kajatin Csaba r. alezredes az Igazgatásrendészeti Osztály vezetője és Bacsó Attila r. alezredes a Közlekedésrendészeti Osztály vezetője voltak jelen, akik munkatársaikkal tájékoztatást adtak az érdeklődőknek a megelőzési lehetőségekről.
A fél napos rendezvényen a rendőrök, a polgárőrök, a tűzoltók, és a biztosítási-, valamint a kárszakértők válaszoltak a megjelentek kérdéseire.
A rendőrség célja az volt a lakossági fórum alatt, hogy a hozzájuk fordulók lakókörnyezete közbiztonságának alakulására jótékony hatással legyenek, oly módon, hogy a látogatók egy kicsit jobban odafigyeljenek értékeikre, felmérjék ingatlanjaik veszélyeztetett pontjait, majd tegyenek annak érdekében, hogy azok egy fokkal biztonságosabbak legyenek.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei a káresemények megelőzési lehetőségei, valamint bekövetkezésükre való felkészülés mellett arra helyezték a hangsúlyt, hogy az érdeklődők a velük folytatott beszélgetések során olyan információkat szerezzenek, melyek hatékony segítséget nyújthatnak számukra egy esetleges káresemény bekövetkezésének kezelésében a kárelhárítás, a kármentés és a kármegtérülés terén, úgy, hogy közben a legkisebb sérelem érje őket.
A rendőrök az érdeklődőkkel folytatott párbeszéd során igyekeztek rávilágítani arra, hogy a vagyon elleni bűncselekmények bekövetkezésében jelentős szerepet játszik a sértetti közrehatás. A minimális vagyonbiztonság érdekében a rendőrök kellő óvatosságot, s olyan vagyonvédelmi eszközök – megfelelő lakat, biztonsági-, vagy hevederzár, mozgásérzékelő, riasztó – beszerzését, alkalmazását javasolták, amelyek megnehezítik a „hívatlan látogatók” ingatlanba való bejutását.