A csalók nem alszanak!
Továbbra sem változnak a módszerek: az egyik áldozat az álbankárnak 10 millió forintot, a másik a romantikus csalónak közel 1,5 millió forintot utalt el.

Egy nyugdíjas férfit hívott fel egy magát banki alkalmazottnak kiadó férfi, aki – miután elmondta a sértettnek, hogy a számláját támadás érte – rávette, hogy töltse le számítógépére az AnyDesk programot, majd ezzel a szoftverrel megszerezte az internetbankos adatait, és több mint 10 millió forinttal károsította meg a hiszékeny nyugdíjast.
A másik esetről a napokban tett feljelentést egy nő, aki online közösségi oldalon megismerkedett egy magát Németországban szolgáló katonának kiadó férfival. Hetekig beszélgettek, amikor a férfi harctéri sebesülésének kezelésére hivatkozva újabb- és újabb összegek átutalását kérte „szerelmétől”. A sértett készségesen vállalta a férfi pénzügyi támogatását, és csak a sokadik alkalom után fogott gyanút, amikor már közel 1,5 millió forintja bánta.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- Soha ne adja ki ismeretleneknek – főként ne telefonon, interneten – a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! Ezeket az információkat telefonbeszélgetés során a rendőrség, illetve a bank alkalmazottai sem kérik!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja azt!
- Mindig vegye figyelembe, hogy nem tudhatja biztosan, ki áll egy online profil mögött!
- Soha ne osszon meg bizalmas információkat, banki adatokat vagy azonosító és hitelesítő információkat ismeretlenekkel!
- Legyen óvatos, ha új ismerőse elkerüli a személyes találkozót, vagy nem hajlandó telefonon, videóhívásban beszélni!
Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.