Anya, kérlek, segíts!

2025. 02. 27., cs - 08:19
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Legyen gyanús, ha ilyen vagy ehhez hasonló üzenetet kap!

A közelmúltban egy férfi csalás miatt tett feljelentést a Gárdonyi Rendőrkapitányságon. Elmondása szerint külföldi tartózkodásuk alatt felesége a WhatsAppon keresztül az alábbi üzenetet kapta: „Szia, Anya! Az alábbi szám az új számom. A régi telefonom elromlott.”

Az asszony rákattintott az üzenetre, majd elmentette az új elérhetőséget.

Rövid időn belül újabb üzenet érkezett erről a telefonszámról, amelyben a csaló két számla befizetéséhez kért segítséget, és egy bankszámlaszámot is megadott, ahová az összeget át kellett utalni. A 68 éves nő nem gyanakodott, és férjével azonnal elindították az utalást netbankjukon keresztül. A csalás csak órákkal később derült ki, amikor a házaspár felhívta a lányt, hogy megkapta-e a pénzt. Ekkor derült ki, hogy sem az elromlott telefonról, sem az anyagi segítségkérésről nem tudott. Ezzel egy időben a bankjuk is értesítette őket, hogy csalásgyanús tranzakciók miatt számláikat zárolták és letiltották a bankkártyáikat.

Ne dőljön be a csalóknak!

  • Mielőtt pénzt küldene, mindig ellenőrizze a kérést! Hívja fel az érintett rokont vagy ismerőst, és győződjön meg arról, hogy valóban ő kér segítséget!
  • Ne kattintson gyanús üzenetekben érkezett hivatkozásokra!
  • Ismeretlen számlaszámra soha ne utaljon pénzt, még akkor sem, ha a kérést egy rokonának tulajdonítja!
  • Személyes és banki adatait soha ne ossza meg senkivel!
  • Ha mégis áldozattá válik, azonnal tegyen bejelentést a 112-es segélyhívó számon!

Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

 

 

 


Kapcsolódó oldalak