Biztonság és védelem a digitális térben
A drasztikusan növekvő mértékű online csalások visszaszorítása, a lakosság digitális biztonságának erősítése, a kiberbiztonsági ismeretek bővítése és a tudatos internethasználat fejlesztése volt a célja a július 1-jén, Dunaújvárosban megrendezett Kiber- és Vagyonvédelmi Napnak.

A jó hangulatú esemény részletes betekintést nyújtott a kiberbiztonság és a vagyonvédelem világába. Színes szakmai előadások, bűnmegelőzési tájékoztatók, interaktív bemutatók és kvízek tették még tartalmasabbá.
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei is képviseltették magukat a kibermajálison a Mobil Bűnmegelőzési Centrummal. Játékos feladatokkal és ajándékokkal hívták fel a figyelmet az online csalások árulkodó jeleire, az alapvető adatvédelmi szabályokra, valamint a pénzmosás gyanúját felvető tevékenységekre.
Közös célunk, hogy minél többen megismerjék azokat a megelőzési tanácsokat, amelyek segíthetnek elkerülni a csalás áldozatává válást:
- A bankok soha nem kérnek telefonon bankkártyaadatokat, CVC-kódot vagy jelszót!
- Használja inkább bankja hivatalos mobilalkalmazását, ne nyisson meg ismeretlen linkeket! A csalók áloldalai megtévesztően hasonlíthatnak az eredeti banki oldalakra.
- Valódi vevők soha nem küldenek futárszolgálati linket üzenetben (SMS-ben vagy e-mailben)!
- A bankok nem kérik vírusirtó vagy más program telepítését az okoseszközökre!
- Egyetlen befektetés sem hoz gyorsan jelentős nyereséget – különösen, ha ismert személyre hivatkoznak!
Ha úgy érzi, hogy adatai illetéktelen kezekbe kerültek – például bankkártyaadatok, internetbanki belépési adatok, vagy gyanús tranzakciót észlel –, azonnal értesítse bankját! Ha anyagi kára keletkezett, forduljon haladéktalanul a rendőrséghez!
További hasznos tanácsokat talál a www.kiberpajzs.hu oldalon.