Félrevezető honlapok
Legyen körültekintő, ne hagyja, hogy az online csalók átverjék! Fogadja meg tanácsainkat!

Az elmúlt időszakban több Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei lakost károsítottak meg az online térben, hasonló módszerrel. A sértettek internetbankjukba akartak bejelentkezni, melynek eléréséhez egy keresőoldalt használtak. A kereső a bank eredeti weblapjához megszólalásig hasonlító oldalra navigált, ahol meg kellett adni a belépéshez szükséges adatokat. Ezt követően – mivel az ügyfél nem tudott belépni a bank felületére – bezárta az oldalt, azonban a belépési adatait ekkor már megosztotta az elkövetőkkel, akik így hozzáfértek a bankszámlához.
Kérjük, fogadják meg tanácsainkat, hogy elkerüljék az áldozattá válást:
- Nem javasoljuk banki választóoldalak – ahol több bank ikonja látható – használatát!
- Online banki ügyintézés során kiemelten figyeljen arra, hogy valóban a bankja belépési oldalát használja! Az eredeti honlapon lépjen be!
- Mentse el a hivatalos belépési oldalt a böngészőbe, és mindig azt használja!
- Ellenőrizze a weboldal kiterjesztését – .hu végű oldalak preferálása!
- A weboldalon szúrópróbaszerűen ellenőrizze, hogy a menü felületek működnek-e!
- Minden esetben bizonyosodjanak meg a weboldal valódiságáról, mielőtt banki adataikat megadják!
- Soha ne használja az ímélben vagy SMS-ben érkező linkeket netbankos belépéshez!
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online csalások felderítésére. Ha úgy látja, minden óvintézkedése ellenére becsapták, megkárosították, tegyen feljelentést bármely rendőri szervnél vagy telefonon, a 112-es segélyhívó számon!
Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.