Sikertelen kibertámadásra hivatkozott az álbankár
Egy mezőkövesdi nő számlájáról közel négymillió forint vált köddé. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretein belül.
Csalás miatt folytat nyomozást a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Az elkövető május 7-én telefonon hívta áldozatát, és egy bank ügyintézőjének adta ki magát. Az álbankár közölte az asszonnyal, hogy egy sikertelen kibertámadás érte számláját, ezért a bank AnyDesk platformjára be kell lépnie és ellenőriznie az adatait. A nő teljesítette a csaló kérését, aki így 3 millió 700 ezer forintot utalt el egy ismeretlen számlára. A nyomozás az ügyben jelenleg is folyik.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! A bankok soha nem kérik a számlatulajdonosoktól ezeket az információkat, mivel az ügyfél-azonosítás során a valódi pénzintézeti dolgozó ezen adatokat látja!
- A bank telefonon soha nem ad utasítást az ügyfélnek semmilyen átutalásra!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja Önnek!
- Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
- Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/