Twinning pályázatok

2013. 05. 31., p - 11:32
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Nyertes rendőrségi Twinning (Ikerintézményi) pályázatok Koszovóban és Törökországban

 

Az Országos Rendőr-főkapitányság két sikeres konzorcium tagjaként lehetőséget kapott a koszovói és a török rendőri szervek szakmai fejlesztésében való részvételre és a szakmai kapcsolatok továbbfejlesztésére a Twinning (Ikerintézményi) Program keretében.

 

Az 1,8 millió eurós költségvetésű koszovói pályázat fő célja a „Szervezett bűnözés és korrupció elleni bűnügyi nyomozási kapacitás erősítése”. A pályázat tevékenységeit Magyarország Rendőrsége Németországgal és Litvániával közösen dolgozza ki és valósítja meg. A projekt várható kezdése: 2013. október 01., míg tervezett időtartama 30 hónap. Magyarország részéről a szakmai irányítást a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság, valamint a Készenléti Rendőrség - Nemzeti Nyomozó Iroda biztosítja.

 

Az 1,2 millió eurós költségvetésű törökországi pályázat célja a „Bűnügyi elemzés és megelőzés kapacitásának javítása”. A pályázat tevékenységeit a Rendőrség Nagy-Britanniával és Hollandiával közösen hajtja végre. A projekt várható kezdése: 2013. november 01., míg tervezett időtartama 24 hónap. A szakmai hátteret az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főigazgatósága biztosítja.

 

A projektben részt vevő, a Rendőrség állományából kikerülő szakértők biztos angol nyelvtudással, megfelelő szakmai tapasztalatokkal és előadói készségekkel rendelkeznek.

 

A Twinning Program célja a kedvezményezett, potenciális tagjelölt ország – jelen esetben Koszovó és Törökország – adott intézményeinek fejlesztése a kiválasztott EU tagország azonos intézményének segítségével. A projektet az Európai Unió finanszírozza 100%-ban.

A Program keretében a rendőrségi szakértők szakmai tanácsadást, oktatást, elemzések és javaslatok készítését végzik rövid, alkalmanként 5-10 napos kiküldetés keretében. A Twinning Programban a szakértők EU-s napidíjra és szakértői díjra jogosultak, az őket küldő intézmény pedig pénzügyi támogatásban részesül.

Az Ikerintézményi Program az új személyes kapcsolatokon és az intézményfejlesztésen túl szolgálja a bilaterális, a gazdasági és biztonságpolitikai érdekeket is. A szakértők új ismereteket, nemzetközi tapasztalatot, átadható, a hazai közigazgatásban is alkalmazható tudást szerezhetnek, míg egy sikeres projekt révén javul Magyarország Rendőrségének gyakorlati reputációja is.

Magyarország Külügyminisztériuma és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség folyamatosan és hathatósan támogatta a Rendőrséget a pályáztatás során.

 


Kapcsolódó oldalak