Magyar is lehetett a müncheni ékszerrabló

2025. 02. 25., k - 10:14
Zsaru Magazin

A bajor főváros rendőrsége kiadta a december 19-ei belvárosi ékszerrablás videójából kikockázott fotókat, elsősorban a maszkot nem viselő, 45 év körüli férfiét, a megtalálásához ugyanis a lakosság segítségét kérik. Ez ránk, magyarokra is vonatkozhat, mert kelet-európai akcentussal beszélt.

Csengetéskor az alkalmazott odalép a páncélüveges ajtóhoz, megnézi a belépésre jelentkező ügyfelet, és ha jól szituáltnak tartja, beengedi; mindezt több biztonsági kamera is rögzíti. Méregdrága luxustermékekre specializálódott, exkluzív ékszerboltba csak így lehet bebocsátást nyerni, ezzel magyarázható, hogy ilyen üzletet ritkán szoktak kirabolni, de december 19-én délután egy férfi vállalta a felismerhetőség kockázatát. A rendőrségi leírás alapján 45 év körüli, kopaszodó, 165 centiméter magas férfi a Kardinal-Faulhaber utcai FoFo befelé nyíló ajtajában előkapott az övéből egy pisztolyt, és rászegezte az alkalmazottra, egy fiatal nőre. Ekkor hatolt be az üzletbe a rabló maszkot, sapkát, sálat és kesztyűt viselő társa, aki sietve kapott elő egy pörölyt a hátizsákjából, és sorra törte fel vele a záras vitrineket. Gyémántberakásos gyűrűket, nyakláncokat és egy brosst pakolt a táskába, illetve egy 250 ezer eurós karkötőt. Ezek összértéke megközelíti az 1 millió eurót. Miután kiléptek, elektromos rollerekkel távoztak.

A bejelentést követően 30 tagállomás kutatott az elkövetők után, szolgálati helikoptert is bevetett a rendőrség, de nem bukkantak a nyomukra. „Az üzlet biztonsági kamerái jó minőségű felvételt készítettek a maszkot nem viselő elkövetőről, így a portréját betápláltuk az adatbázisba, de az arcfelismerő szoftver nem jelzett találatot. Ezért is kérjük a lakosság segítségét” – magyarázta a sajtótájékoztatón Stefan Grube főtiszt, a müncheni rendőrség rablásokra szakosodott részlegének vezetője. Az elkövetők lehetséges származására nem tért ki, de a rendőrségi felhívásban hangsúlyos, hogy a pisztolyos férfi akcentussal beszélt németül, és azt a sajtóban megjelent állítást sem cáfolták, hogy a rablás idején jelen lévő alkalmazottak szerint ez a kiejtés kelet-európainak hangzott.

SZ. Z. J.

FOTÓ: MÜNCHENI RENDŐRSÉG


Kapcsolódó oldalak