Szolgálnak és galambásznak
München főpályaudvari rendőrőrsén vendégeskedett egy vadon élő galamb, miután balesetet szenvedett, és egy járőr kihívta hozzá az állatmentőket. Addig rendőrsapkát is csináltak a jámbor szárnyasnak, és Tony névre keresztelték.

Szemtanúk szerint üvegtáblának repült, ezért landolt a járdán, és hiába próbálkozott, nem tudott újra a levegőbe emelkedni. A bajor főváros vadonjában élő galamb balesetéről egy gyalogos járőr is értesült, és rögtön tárcsázta az állatvédő szolgálatot. Mivel meg tudta fogni, persze csak nagyon óvatosan, arra kérte a szakembereket, a főpályaudvar rendőrőrsére menjenek érte, mert beviszi.
A jámbor jószág jól érezte magát a rendvédelmi szerv állomáshelyén, illetve megmentője vállán, és látszólag érdeklődést is mutatott a hivatás iránt. Erről fénykép is készült, amely nagy sikert aratott a müncheni rendőrség közösségi oldalán. Főleg annak fényében, hogy a szövegből kiderült, rendőrsapkát is csináltak Tonynak, ugyanis erre a szerintük semleges névre keresztelték. Természetesen záporoztak a hálálkodások, és mivel a kommunikációs munkatárs a frappánsabb hozzászólásokra hasonló stílusban reagált, a történet szórakoztató csevejjé terebélyesedett.
„Ha tennének rá mini kamerát, hasznosabb lehetne, mint egy drón” – érvelt egy férfi. „És nem kéne aggodalmaskodni, hogy lemerül az aksija” – hangzott a zsaruk válasza. „Egyenruhát is csinálnak neki?” – érdeklődött egy másik felhasználó. „Aerodinamikai megfontolásból nem” – reagált a hatóság illetékese. Nagy sikert aratott a Taube, azaz Galamb családnevű kommentelő hozzászólása: „A galambok nevében köszönöm!” Az pedig kimerítette a kellemes meglepetés kategóriáját, amikor bejelentkezett a madármentő járőr anyukája: „Ez itt az én fiam, és annyira büszke vagyok, hogy szereti az állatokat!”
A közel 900 szöveges üzenet közé némi realizmus is beférkőzött, amikor valaki azt kérdezte: „Ha látok egy sebesült galambot, hívhatom a rendőrséget?” Erre azt válaszolták, ilyenkor inkább telefonáljon az állatmentő szolgálatnak, mire valaki kifejtette, korábban pontosan ezt tette, és a diszpécser azt mondta neki, ilyen esetben kóbor macskák szoktak intézkedni, és hogy ez a természet rendje. Azt érdekes módon senki sem hozta fel, hogy a galambok emberre is fertőző betegségek hordozói lehetnek, azt viszont igen, hogy mindenkinek így kellene viselkednie. Ezúttal a müncheni állatmentő szolgálat munkatársai úgy viselkedtek, ahogy azt egyenruhás és civil állatbarátok elvárták tőlük, és kezelésbe vették Sapkás Tonyt.
SZ. Z. J.
FOTÓ: MÜNCHENI RENDŐRSÉG